Lokalne SEO jest niezbędne dla firm, które chcą zwiększyć swoją grę konwersji!

Kiedy próbujesz znaleźć restaurację w odległości 10 minut od domu, czy Wygooglujesz ją?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy twój lokalny supermarket jest otwarty, lub znaleźć numer prawnika specjalizującego się w prawie regionalnym, czy Wygooglujesz go?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, nie jesteś sam!

46% wszystkich wyszukiwań Google szuka informacji lokalnych. To prawie 2,7 miliarda wyszukiwań dziennie.

I to nie tylko Google. Wszystkie wyszukiwarki chcą łączyć klientów z lokalnymi firmami, dlatego wszystkie oferują platformę, która pokazuje użytkownikom odpowiednie wyniki dla ich aktualnej lokalizacji geograficznej.

Wiedzą na przykład, że ludzie nie chcą podróżować przez pół kraju tylko po to, by zjeść pizzę. Użytkownicy potrzebują rozsądnych i odpowiednich opcji, które znajdują się w pobliżu.

Jeśli lokalne firmy mogą uzyskać widoczność, gdy lokalni klienci wpisują odpowiednie słowa kluczowe, mogą potencjalnie uzyskać przewagę nad konkurencją.

Przeprowadzimy Cię więc przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby zoptymalizować swoją firmę pod kątem lokalnego SEO.

Spis treści

Czym jest Local SEO?

Ewolucja lokalnego SEO

Dlaczego lokalne SEO jest ważne?

Ciekawe Statystyki

Lokalny vs Ogólnopolski

Jak działa Local SEO?

Znaczenie Bliskości

Znaczenie Lokalne

Wyeksponowanie

Wyniki Snack Pack

Panele Wiedzy I Skrzynki Odpowiedzi

SEO vs Local SEO (różnica)

Kto korzysta z lokalnego SEO?

Jak optymalizować i pozycjonować lokalne SEO

Zrozum Swoje Słowa Kluczowe

Buduj Lokalne Cytaty

Tworzenie Ofert Lokalnych (Google , Bing I Apple)

Uzyskiwanie opinii o lokalnym rankingu

Zoptymalizuj swoją stronę pod kątem lokalnego SEO

Jak stworzyć lokalną Presense Facebook

Dlaczego Facebook jest ważny?

Twórz stronę Facebook Business

Przyciągnij lokalnych klientów na Facebook

Myśli Końcowe

Czym jest Local SEO?

Co to jest lokalne SEO? Czasami nazywany lokalnym marketingiem wyszukiwania, Local SEO to praktyka uzyskiwania wyższej pozycji stron, produktów i usług w wynikach wyszukiwania dla słów kluczowych specyficznych geograficznie, takich jak Londyn lub Nowy Jork.

SEO lokalne zasadniczo różni się od zwykłej, ogólnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dzięki regularnemu SEO, celem gry jest odwołanie się do ogólnej publiczności, niezależnie od czasu i miejsca. Możesz wybrać zestaw słów kluczowych i dążyć do ich rangi, budując linki, tworząc treści i przesyłając treści na swoje konta w mediach społecznościowych, niezależnie od lokalizacji klienta.

Lokalne SEO jest jednak inne.

Zamiast odwoływać się do ogółu odbiorców, starasz się zachęcić ich do korzystania z Twoich usług w oparciu o to, gdzie są teraz.

Na przykład, jeśli użytkownik wyszukuje "kebab shop near me", Wyszukiwarki zapewniają użytkownikom pobliskie trafienia, zarówno w zwykłym wyszukiwaniu, jak i w aplikacjach mapowych, pod warunkiem, że masz włączone Ustawienia lokalizacji.

Obraz z Gyazo

Ewolucja lokalnego SEO

Google nie zawsze doceniało znaczenie wyszukiwań lokalnych. Z biegiem czasu ewoluował, aby uznać intencje użytkownika, ponieważ zauważył, że wiele wyszukiwań miało treści geograficzne.

W 2004 roku pojawiła się Usługa Google Local, która natywnie oferowała mapy, wskazówki dojazdu i listy okolicy na platformie. Do 2005 roku firma łączyła usługi map i dojazdów z widokami satelitarnymi i SMS-owymi instrukcjami jazdy.

Zrzut ekranu z Google Maps w 2005 roku.

Źródło

Z biegiem lat usługa nadal ewoluowała, aby ostatecznie umożliwić użytkownikom smartfonów uzyskanie wskazówek dojazdu do lokalnej firmy za pomocą kilku kliknięć w aplikacji Mapy.

Do 2018 r. wyszukiwanie lokalne było centralnym elementem modelu biznesowego Google. Gigant wyszukiwania wiedział, że możliwość wyszukiwania i nawigowania do lokalnych firm zapewnia użytkownikom głęboką użyteczność.

Dopiero w 2019 Google wdrożyło ogromną aktualizację Google Moja Firma, która wpłynęła na każdą firmę, która nie była poprawnie zoptymalizowana pod kątem lokalnego SEO. Oczywiste jest, że gigant wyszukiwarek ma oko na lokalną scenę SEO i będzie nadal rozwijać swoją platformę, aby poprawić wrażenia lokalnych klientów.

Dlaczego lokalne SEO jest ważne?

Wiele firm polega na lokalnej społeczności dla swoich klientów. Fryzjerzy, mechanicy samochodowi i restauracje wiedzą, że ich klientami są wyłącznie osoby znajdujące się w pobliżu. Tylko to dowodzi, że lokalne SEO jest koniecznością. Nie ma sensu w lokalnych firmach spalanie cennych dolarów marketingowych atrakcyjne dla użytkowników, którzy mieszkają setki mil stąd. Sensowne jest jedynie ukierunkowanie odpowiednich perspektyw na najbliższy obszar.

Optymalizacja pod kątem lokalnego SEO sygnalizuje Google, że Twoja firma może zaspokoić potrzeby lokalnych użytkowników, co popycha cię w górę rankingu i zwiększa widoczność. Local SEO pomaga również skierować ludzi, którzy myślą o zakupie teraz, znacznie poprawiając wskaźnik konwersacji. Zwycięzca, Zwycięzca!

Google dodatkowo zwiększa możliwość stać się bardziej widoczne z przydatnych funkcji, dostępne tylko wtedy, gdy użytkownik wyszukuje z zamiarem lokalnym. Na przykład pasek boczny Mapy; ta poręczna funkcja interfejsu użytkownika wyświetla informacje kontaktowe i publicznie publikowane recenzje, ułatwiając użytkownikowi znalezienie potrzebnych informacji tak szybko, jak to możliwe.

Zrzut ekranu paska bocznego Google Maps

Prawidłowo zoptymalizowane funkcje takie jak te mogą sprawić, że Twoja firma będzie bardziej widoczna dla użytkowników, podkreślając znaczenie lokalnego SEO dla firm.

Kiedy aktywnie optymalizujesz swoją firmę w Google, Bing, Apple Maps i innych, Twoja firma natychmiast przestaje być samotnym hiperłączem w morzu wyników wyszukiwania i zamienia się w coś znacznie bardziej dostępnego. Użytkownicy mają bogate funkcje, dzięki czemu można bardziej klikać.

Ciekawe Statystyki

Jeśli to cię nie przekonało, sprawdź te imponujące lokalne statystyki SEO!

Według badania Google i Ipsos MediaCT:

4 na 5 konsumentów korzysta z wyszukiwarek, aby znaleźć lokalne informacje.

50% użytkowników smartfonów wyszukuje godziny pracy i szuka dojazdu do lokalnego sklepu.

Tymczasem na komputerach i tabletach 45% korzysta z lokalnego wyszukiwania, aby dowiedzieć się, czy pożądany produkt lub usługa jest dostępna w lokalnym sklepie.

Z tego samego badania wynika, że jest jeszcze lepiej dla firm:

50% użytkowników odwiedza sklep w ciągu 24 godzin od wyszukania go na smartfonie.

18% wyszukiwań lokalnych za pośrednictwem smartfonów doprowadziło do zakupu, w porównaniu do zaledwie 7% wyszukiwań nielokalnych.

Same te topiące umysł liczby udowadniają, że lokalna intencja jest krytycznym czynnikiem napędzającym konwersje. Jednak pomimo korzyści wiele lokalnych firm nie korzysta z tej okazji.

Nie możemy wystarczająco podkreślić znaczenia udostępniania tych informacji potencjalnym klientom. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratę!

Lokalny vs Ogólnopolski

Poza kierowaniem klientów lokalnych, lokalne wyszukiwanie może również pomóc niezależnym firmom stacjonarnym konkurować z ogólnopolskimi rywalami online.

Z 4500 ankietowanych osób Google stwierdziło, że 30% osób wolałoby kupować osobiście zamiast przez Internet, gdyby wiedziały, że są blisko sklepu. Kolejne 35% stwierdziło, że chętnie rozstaliby się z gotówką, gdyby wiedzieli, że szybciej dostaną pożądany produkt.

Tak więc, jak również kierowania ruchu do witryny, pojawiające się w widocznym miejscu w wynikach wyszukiwania może pomóc zwiększyć fizyczne odwiedziny do lokalnego sklepu, zbyt!

Jak działa Local SEO?

Jak wspomniano, lokalne SEO jest zasadniczo odmiennym zwierzęciem od ogólnego SEO.

Głównym czynnikiem rankingowym Google dla wyszukiwania lokalnego jest fizyczna lokalizacja użytkownika. Innymi słowy, pokazuje wyniki w zależności od tego, gdzie myśli, że dana osoba jest teraz.

Na komputerach stacjonarnych i notebookach opiera się na lokalizacji sugerowanej przez adres IP. Na smartfonach wykorzystuje lokalizację GPS.

Ustawienia lokalizacji Chrome na iPhonie

Lokalny algorytm SEO Google (i innych wyszukiwarek, takich jak Bing i Yahoo!), opiera się na trzech filarach: bliskości( o której już rozmawialiśmy), trafności i widoczności.

Znaczenie Bliskości

W 2016 roku Google oficjalnie ogłosiło, że lokalizacja użytkownika jest najważniejszym sygnałem rankingowym dla lokalnego wyszukiwania, w ramach swojej aktualizacji "OPOS". Od tego czasu podwoiła się na bliskości, z ogromną aktualizacją w 2019 roku, która priorytetowo traktuje firmy w tym samym kodzie pocztowym, co użytkownik. Po jego uruchomieniu niektóre firmy zauważyły dramatyczny spadek ruchu organicznego z obszarów poza ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Znaczenie Lokalne

Lokalne znaczenie działa podobnie do zwykłego wyszukiwania. Google robi dobrą robotę, zastanawiając się, które strony biznesowe najlepiej pasują do słów kluczowych użytkownika, wykorzystując kilka sygnałów włączania i wyłączania strony.

Należą do nich:

Meta tagi i opisy

Tagi tytułu, alt tekst & struktura URL

Spójność cytowania

Google moje dane biznesowe

Konsystencja NAP

Jakość cytowania

DA

Recenzje Online

Słowa kluczowe

I więcej!

Ta lista może wydawać się zniechęcająca, ale musisz pamiętać, że znaczenie jest kluczowe!

Jeśli wypełniłeś wszystkie powyższe informacje, ale informacje nie łączą się konsekwentnie z lokalizacją Twoich użytkowników, jest to ostatecznie bezcelowe ćwiczenie.

Jednym z najprostszych i często najczęściej pomijanych sygnałów rankingowych jest Google Moja Firma. Firmy mogą powiedzieć Google swoją kategorię biznesową i więcej za pośrednictwem swojego konta Google Moja Firma. To sposób Google daje firmom możliwość skakania w górę iw dół z wielką czerwoną flagą krzycząc "jestem tutaj!’. Ale zajmiemy się tym trochę później.

Wyeksponowanie

Wyeksponowanie to słowo, którego używają wyszukiwarki, aby opisać, jak dobrze Twoja marka wyróżnia się na tle innych. Na przykład, jeśli prowadzisz wielokrotnie nagradzaną restaurację z wieloma gwiazdkami Michelin, prawdopodobnie wyróżnisz się bardziej niż lokalny Chip van z okropnymi recenzjami.

Kiedy klienci podbijają się do światowej klasy restauracji, oczekują światowej klasy posiłku. Kiedy zamawiają w lokalnym vanie z chipami, mogą zaryzykować.

Google używa opinii, aby dyktować "wyeksponowanie", ponieważ uważa, że lepiej oceniane marki oferują użytkownikom lepsze wrażenia. To ma sens, prawda?

Wyniki Snack Pack

Gdy użytkownicy wpisują słowo kluczowe z zamiarem lokalnym, Google zapewnia im pole informacyjne, które zawiera wynik opinii firmy, poziom cen, rodzaj usługi, adres i godziny otwarcia, wszystko starannie siedziało w wynikach "przekąsek".

8t5dAKSu7E4nJFNY